Odwiedź laboratorium kryminalistyczne i poleć w kosmos – nowa oferta Młyna Wiedzy

Od 27 lutego do 23 czerwca 2018 roku toruńskie Centrum Nowoczesności oferuje wachlarz nowych warsztatów dla uczniów szkół wszystkich poziomów nauczania oraz przedszkoli.

W dawnych Młynach Richtera najmłodsi będą mieli okazję zbudować rakietę, pójdą na imaginacyjny spacer do zoo z głównym bohaterem wiersza Jana Brzechwy oraz odkryją co w glebie piszczy. Więcej na temat oferty przygotowanej dla młodszych odbiorców mówi rzecznik prasowy Centrum, Marcin Centkowski.

Ich starsi koledzy między innymi przeanalizują raport policyjny z (fikcyjnego) wypadku limuzyny rządowej, wyprawią się w pełną baniek mydlanych podróż, gdzie nie tylko dowiedzą się co to znaczy, że woda jest twarda, ale również  ,,każdy samodzielnie stworzy przepięknie pachnący mydlany upominek’’.

Stopień trudności warsztatów dostosowany jest do wieku uczestników. Sprzedaż biletów na zajęcia rozpocznie się w połowie grudnia. Pełną ofertę na drugie półrocze roku szkolnego 2017/2018 i zapisy znajdziecie na stronie Młyna Wiedzy.

Materiał: Michał Kaproń

[fot. materiały własne]