Należy z ludźmi po prostu przebywać – Maciej Dąbrowski na 23. Przystanku Woodstock

W Strefie Play na Przystanku Woodstock zagościł Maciej Dąbrowski, youtuber znany z kanału Z Dupy. O łączeniu pokoleń i dzieciństwie rozmawiał z naszym reporterem.

W tym roku sieć Play gra pod hasłem łączenia pokoleń. Z tej okazji Maciek Dąbrowski napisał piosenkę pt.: To będzie legendarne, w której zachęca do jednoczenia się wszystkich ludzi niezależnie od wieku i przekonań. Teledysk do utworu, w którym Maciek występuje razem z Red Lipstick Monster, Izakiem oraz Jurkiem Owsiakiem znajdziecie tutaj (klik).

Kontakty młodych osób ze starszym pokoleniem bywają trudne, ale ta granica może się zacierać. – Należy rozmawiać, należy z ludźmi po prostu przebywać – podkreśla youtuber.

Jak Maciek wspomina kontakty ze swoimi dziadkami?

Dzięki Play Człowiek Warga miał okazję wystąpić na scenie chociaż, jak wspomina, nie jest piosenkarzem i śpiewać nie potrafi. Jedną z okazji był 25. Finał WOŚP, podczas którego również z Play i innymi youtuberami nawoływał do międzypokoleniowego porozumienia. Na 23. Przystanku Woodstock wystąpił też na Dużej Scenie wykonując legendarny hymn festiwalu. Ponadto codziennie w Strefie Play prowadzi nocne imprezy tzw. piana party.

Jeśli chodzi o łączenie pokoleń, to na Przystanku Woodstock widać wiele rodzin z dziećmi. Czy mały Maciek przed laty też marzył o tym, by wystąpić na scenie przed tysiącami osób?

Chciał być psychologiem, został gwiazdą internetu, chociaż łączy obie pasje. – Staram się pokazać, że można się dobrze bawić w życiu i być szczęśliwym nie robiąc krzywdy innym dookoła.

Z Maciejem rozmawiał Błażej Nagiecki.

[fot. Damian Mekal/Baza Mediów WOŚP]