Szkoła letnia młodych naukowców na UMK

Od dzisiaj do piątku młodzi naukowcy z całej Europy będą pracować nad tematem „Sprawiedliwość transformacji. Tworzenie norm a zmiana systemu” w ramach kolejnej edycji Copernicus Graduate School.

Warsztaty te odbywać się będą w trzech grupach roboczych pod kierunkiem uznanych specjalistów nauk społecznych z różnych krajów europejskich. Wyniki prac poszczególnych grup zostaną przedstawione i omówione na posiedzeniach plenarnych.

Warsztaty organizuje Katedra Historii Stosunków Międzynarodowych Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK przy współpracy z niemieckim Uniwersytetem w Rostocku, Niemieckim Instytutem Historycznym w Warszawie i czeskim Uniwersytetem Palackiego w Ołomuńcu.

Kierownikiem naukowym projektu jest profesor Ralph Schattkowsky. Językiem wykładowym przedsięwzięcia będzie język angielski. Panele odbędą się w budynku Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych przy ul. Batorego 39 L w Toruniu.

W dniu 7 lipca 2017 roku na Wydziale Humanistycznym przy ul. Fosa Staromiejska 1 w Toruniu odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa na temat „Sprawiedliwość transformacji. Tworzenie norm a zmiana systemu”.

Program szkoły letniej i konferencji dostępny jest tutaj

Wydarzenie jest realizowane przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Poniżej przedstawiamy listę wydarzeń plenarnych, na które obowiązuje wolny wstęp:

• 5.07.2016, Wydział Humanistyczny, sala 1

18:00-19:30 Wykład otwarty (w języku angielskim)

Corruption and Motivations for Tax Compliance in Europe

Zsanett Pokornyi (Uniwersytet Eötvösa Lóránda w Budapeszcie/Centrum Nauk Społecznych, Węgierska Akademia Nauk)

• 6.07.2016, Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych, sala 310

14:30-15:30 dyskusja podsumowująca wyniki prac w grupach

16:00-17:30 dyskusja podsumowująca wyniki szkoły letniej

• 7.07.2017, Wydział Humanistyczny, sala 1

9:15-17:30 Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Sprawiedliwość transformacji. Tworzenie norm a zmiana systemu”

[źródło: materiały prasowe]