Poczytaj mi profesorze – Dzień Dziecka na WPiA

Z okazji Dnia Dziecka wykładowcy i przedstawiciele władz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kilka godzin odeszli od tekstów akademickich i skupili się na klasykach literatury dziecięcej.

Kto z nas w dzieciństwie nie wsiadał do „Lokomotywy” Tuwima i nie wyruszał na pierwsze podróże z „Kaczką dziwaczką” Brzechwy? Akcja „Poczytaj mi profesorze” zorganizowana przez Komitet Ochrony Praw Dziecka zainaugurowała obchody Dnia Dziecka na Wydziale Prawa i Administracji UMK.

Poza Dziekanem WPiA udział w akcji wzięli m.in. Prorektor UMK ds. studenckich i polityki kadrowej prof. dr hab. Andrzej Sokala oraz dr hab. Nikodem Pręgowski z Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Pośród zgromadzonych dzieci znaleźli się również podopieczni Domu dziecka „Młody Las”.