Wydział Nauk Historycznych ma POWER i dotacje

Projekt „Humanista – Stażysta – Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) na Wydziale Nauk Historycznych został doceniony przez Ministerstwo Rozwoju oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Projekt ma na celu podniesienie kompetencji studentów, którzy kończąc studia szykują się do wejścia na rynek pracy. Dofinansowanie realizowanych działań w kwocie niemalże 1,5 mln PLN zostanie w całości  przeznaczone na płatne staże zawodowe dla studentów ostatnich lat studiów magisterskich wszystkich kierunków Wydziału Nauk Historycznych w latach 2016–2017. Szczegóły programu przybliża jeden z koordynatorów – Tomasz Górzyński z Instututu Archeologii UMK.

Projekt „Humanista – Stażysta – Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym” został wybrany przez Ministerstwo Rozwoju jako „dobra praktyka” i zaproponowano go do przedstawienia w ramach współpracy Ministerstwa z mediami.

[Materiał Patryka Przybyłowskiego]