Chemicy mają rozmach – nadchodzi Festiwal Pokazów Chemicznych

Arena Toruń po raz kolejny będzie świadkiem wielkich emocji i spektakularnych rozstrzygnięć. Tym razem na przeciwko siebie staną cztery zespoły chemików, które powalczą o tytuł Mistrza Pokazów Chemicznych.

Jak podkreśla Łukasz Nuckowski, członek Studenckiego Koła Naukowego Chemików UMKmłodzi chemicy nie mają wielu szans na zaprezentowanie swoich umiejętności w ramach rywalizacji konkursowej. Festiwal Pokazów Chemicznych ma być jednym z rozwiązań tego problemu.

Rywalizacja konkursowa rozpoczęła się od filmów, w których studenci zaprezentowali swoje umiejętności.

Prezentacje konkursowe utrzymywane są w tajemnicy. Wiemy natomiast co zamierzają przedstawić gospodarze zawodów.

Prezentacje konkursowe zostaną ocenione w trzech kategoriach.

Festiwal Pokazów Chemicznych rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 13:00 w Arenie Toruń (Hala Widowiskowo-Sportowa przy ul. Bema). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zalecamy wcześniejszy kontakt z organizatorami pod numerem 697-927-399.

Z Łukaszem Nuckowskim rozmawiał Stanisław Janowski.