Każda kropla na wagę złota

Po raz kolejny na UMK odbywa się Wampiriada – największa akcja krwiodawstwa w Polsce.

Inicjatorem akcji jest Niezależne Zrzeszenie Studentów. Dzięki współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, na terenie kampusów uniwersyteckich w całym kraju mamy okazję podzielić się życiodajną substancją płynącą w naszych żyłach i tętnicach.

Oddawania krwi nie trzeba się bać – procesy zachodzą w sterylnych warunkach i nie niosą za sobą niebezpieczeństwa. O warunkach, które trzeba spełnić, aby wziąć udział w akcji mówi Mateusz Tomasik, koordynator toruńskiej Wampiriady.

Honorowe krwiodawstwo to idea, którą warto propagować. O tym, dlaczego warto oddać krew mówi Magdalena StaniszewskaNiezależnego Zrzeszenia Studentów UMK.

Wszyscy zainteresowani mogą oddawać krew do czwartku 27 kwietnia od 9:00 do 16:00 w auli UMK. Informacje o kolejnych akcjach znajdziecie na fanpage’u Wapiriadystronie internetowej akcji.

Materiał przygotowała Katarzyna Grochowalska.

[grafika: www.wampiriada.info]

Posted in UMK