Prawa człowieka w filmie

Trwa piętnasta edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”.

Inicjatorem festiwalu jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Dzięki jej współpracy z lokalnymi kooperantami, w wielu miastach Polski organizowane są przeglądy filmów dokumentalnych skupionych na temacie praw człowieka. O tym, jakie filmy możemy obejrzeć w tej edycji festiwalu mówi Weronika Miga z Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.

Watch Docs to nie tylko pokazy filmów. Poza nimi w Od Nowie odbywają się liczne spotkania, dyskusje i warsztaty.

Watch Docs na przestrzeni lat stał się jednym z najważniejszych przeglądów dokumentalistycznych w Polsce. Dlaczego warto uczestniczyć w wydarzeniach związanych z festiwalem?

Toruńska edycja festiwalu potrwa do środy 26 kwietnia. Wstęp na pokazy wszystkich filmów i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny. Pełny program wydarzeń znajdziecie na stronie festiwalu.

[grafika: prawaczlowieka.umk.pl]