Profilaktycznie o zdrowiu w Młynie Wiedzy

20 kwietnia dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i dyrektor Szpitala Specjalistycznego Matopat oficjalnie podpisali porozumienie o współpracy w ramach cyklu „Profilaktycznie … o zdrowiu”.

Spotkania ze specjalistami z danej dziedziny odbywać się będą w ostatni czwartek każdego miesiąca, z wyjątkiem okresu wakacyjnego. O szczegółach cyklu mówi Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Partnerem medycznym cyklu jest Szpital Specjalistyczny Matopat, o współpracy ze strony szpitala mówi Piotr Kowalczyk, dyrektor.

Prelekcje wygłoszą lekarze specjaliści z kilku dziedzin medycyny, m.in. gastroenterologii, anestezjologii, diabetologii, okulistyki, ortopedii czy ginekologii. O sposobie wyboru lekarzy prowadzących spotkania mówi Patrycja Hendler-Sienkiewicz, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego Matopat.

W trakcie spotkań nie będą świadczone usługi medyczne ani prowadzone konsultacje lekarskie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Harmonogram spotkań:
27.04.2017 – „Problemy gastroenterologiczne w życiu i w „sieci”” i „Profilaktyka nowotworu jelita grubego”
25.05.2017 – „Anestezjolog – Twoim sprzymierzeńcem w czasie operacji. Fakty i mity na temat znieczulenie”
29.06.2017 – „Przystępnie o cukrzycy” i „Zasady zdrowego odżywiania w profilaktyce cukrzycy”
26.10.2017 – „Rzut oka na współczesną chirurgię zaćmy” i „Oko w oko z nowoczesnymi metodami korekty wad wzroku”
30.11.2017 – „Diagnostyka USG w ginekologii i położnictwie” i „Nowoczesne metody operacyjne w ginekologii”
14.12.2017 – „Sporty zimowe wyzwaniem dla Twoich kolan”

[Materiały nadesłane przez organizatora]