Jerzy Owsiak w Hospicjum Nadzieja

Współpraca Narodowego Funduszu Zdrowia z toruńskim Hospicjum Nadzieja wystarcza na zaopatrzenie około 60 procent potrzeb lokalnej placówki jeżeli chodzi o pomoc w leczeniu dzieci. Tam gdzie brakuje pieniędzy wkracza jednak Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W 2015 roku prezes zarządu fundacji Hospicjum Nadzieja napisała do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy list z prośbą o pomoc. Rok później Lidia Owsiak oddzwoniła z odpowiedzią – wszystko będzie załatwione. Dzisiaj toruńskiemu Hospicjum Nadzieja przekazany został specjalnie przystosowany samochód, w którym dzieci jeżdżące na badania, mogą być transportowane w pozycji leżącej. Z czego wynika taka potrzeba, mówi Aleksandra Ruszczak – Prezes Zarządu.

Oficjalne przekazanie samochodu odbyło się przed budynkiem hospicjum. Na miejscu był również Jerzy Owsiak, który oprócz medali Fundacji WOŚP dla hospicjum, miasta oraz sztabu, przekazał właśnie długo wyczekiwany pojazd.

Jerzy Owsiak podkreślał jak ważne jest świadome przekazywanie jednego procenta swojego podatku na wybrane fundacje lub hospicja. Z samego odpisania jednego procenta, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy była w stanie przekazać hospicjom sprzęt o wartości ponad 4 milionów złotych.

Hospicjum Nadzieja można wspierać również poprzez darowizny, które przekazywać można TUTAJ

Materiał i foto: Patryk Przybyłowski