UMK 17857585_1243333469115448_869119890_n

10 kwietnia 2017 | Julia Marszewska

Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna

Prawdziwy papirus, drzewo herbaciane i palmy można zobaczyć w ogrodzie botanicznym przy wydziale Biologii i ochrony środowiska UMK.

Ogród botaniczny funkcjonuje przy Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska od roku dwutysięcznego. Znajdziemy w nim rośliny pochodzenia azjatyckiego, północnoamerykańskiego i europejskiego. Do dyspozycji studentów (i nie tylko) są szklarnie, ogród w którym znajdziemy rośliny lecznicze, ozdobne a także uprawiane w celach badawczych. O tym jak pachnie w Toruńskich dżunglach wiosną mówi Karol Fiedorek, opiekun ogrodu.

Jakie gatunki roślin możemy zobaczyć w ogrodzie?

Krzysztof Smoczyk, z sekcji botanicznej, mówi o najciekawszych okazach oraz kilka słów o ratowaniu toruńskich drzew i krzewów.

Kogo najczęściej gości ogród botaniczny?

Szklarnie i ogród dostępne są do zwiedzania dla studentów od wtorku do czwartku w godzinach 9ºº – 13ºº.  Na inny termin możemy umówić się z opiekunami ogrodu telefonicznie. Kontakt oraz więcej informacji znajdziemy TUTAJ.

Materiał przygotował Olek Dudziak

fot. Olek Dudziak