Karabiny w dłoń, czyli wystawa broni na WNH

W ramach Drzwi Otwartych Wydziału Nauk Historycznych UMK Muzeum Wojsk Lądowych zaprezentowało eksponaty ze swoich zbiorów. Mogliśmy przyjrzeć się broni strzeleckiej i przymierzać mundury.

21-22 marca trwały Drzwi Otwarte Wydziału Nauk Historycznych pod hasłem ,,Pierwszy Dzień Wiosny na WNH”. Poza możliwością standardowego zapoznania się z ofertą edukacyjną wydziału organizatorzy przygotowali również wystawę broni. Jakie atrakcje czekały na uczestników mówi przewodnik muzealny Jakub Miechowiecki.

Drzwi Otwarte Wydziału Nauk Historycznych nie były skierowane jedynie do potencjalnych przyszłych studentów UMK.

Filia Muzeum Wojsk Lądowych znajduje się również w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. Jeszcze przez kilka dni (do 26 marca) będziemy mogli wziąć udział w wystawie pt. ,, 100 lat broni pancernej” organizowanej przez Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

Materiał przygotował Rafał Wiśniewski

[fot. oficjalna strona Muzeum Wojsk Lądowych]