Wybierz świadomie – drzwi otwarte Wydziału Filologicznego

Niedługo maj, zbliżają się matury, następnie trzeba dokonać trudnego wyboru uczelni. Żeby podjąć dobrą decyzję najlepiej zbadać sprawę od podszewki, w czym pomogą drzwi otwarte. Tym razem na UMK – Wydział Filologiczny.

Od 20 marca na Wydziale Filologicznym w ramach projektu Dni Kultury Języka organizowana jest seria spotkań dla kandydatów na przyszłych studentów. Na tegorocznych dniach otwartych każdy filolog znajdzie coś dla siebie – od nauki języka chińskiego, warsztatów teatralnych poświęconych Williamowi Szekspirowi po wykłady o Bollywood. Przyjdź, zapytaj, przekonaj się – tak jak Marta ZielińskaMikołaj Winer, studenci Wydziału Filologii.

Na przestrzeni lat ukształtował się stereotyp bezrobotnego absolwenta filologii. Jednak jak przekonuje nas dr hab. Dariusz Pniewski, prodziekan ds. studenckich Wydziału Filologicznego zakrzywia on rzeczywistość faktycznego zatrudnienia.

Po szczegółowy plan wydarzenia odsyłamy na stronę Wydziału Filologicznego.

Materiał Michała Kapronia.

[fot. materiały prasowe Wydziału Filologicznego]