UMK 17353359_990447967756117_5361545012275030023_n

17 marca 2017 | Julia Marszewska

Kup pan mecz, czyli sport w ujęciu prawnym

Jaki wpływ może mieć przestępczość na działalność klubów i organizacji sportowych? Uczestnicy konferencji „Sport, a przestępczość zorganizowana” postanowili odpowiedzieć na to pytanie.

Statystyki pokazują, że nawet 25% sportu może być kontrolowane przez grupę przestępczą. 16-17 marca środowiska prawnicze oraz ludzie sportu spotkali się na Wydziale Prawa i Administracji UMK, aby omówić zagrożenia, jakie dla sportu stanowi taka przestępczość. To nie pierwsza konferencja organizowana przez Koło Naukowe ,,Lex Sportiva”. O tematyce poruszanej na poszczególnych z nich mówi Wojciech Kiełbasiński Prezes Koła Naukowego Prawa Sportowego ,,Lex Sportiva”.

Jakie zagrożenia dla współczesnego świata sportu niesie przestępczość zorganizowana mówi Michał Leciak z Katedry Prawa Karnego i Polityki Kryminalnej Wydziału Prawa i Administracji UMK oraz Wojciech Kiełbasiński.

Patronat nad konferencją objęli Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UMK Prof. dr hab. Zbigniew Witkowski, Polskie Towarzystwo Prawa Sportowego oraz Polski Komitet Olimpijski.

Więcej informacji o Konferencji „Sport a przestępczość zorganizowana” można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia na Facebooku.

Materiał przygotował Jakub Zemła

fot. [oficjalna strona na Facebooku ,,Lex Sportiva”]