Toruń otwiera się na niepełnosprawnych

Przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli sprawdzili jak na Dworcu Kolejowym Toruń Główny została zrealizowana inwestycja polegająca na jego rewitalizacji.

7 lutego przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli, a także pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, PKP PLK oraz Wydziału Inwestycji i Remontów UMT dokonali oględzin Dworca Kolejowego. Uwagę skupiono przede wszystkim na nowo wprowadzonych udogodnieniach dla niepełnosprawnych.

Stan dworca przed i po remoncie ocenia anonimowy student z niepełnosprawnością.

Urząd Miasta Torunia wprowadza coraz więcej udogodnień dla niepełnosprawnych i z każdym nowym projektem stara się by budynki były jak najlepiej dostosowane.

Na weryfikacji stanu dworca obecni byli przedstawiciele osób niepełnosprawnych. Oficjalny raport o renowacji obiektu nie został jeszcze wydany.

[fot. oficjalna strona dworca kolejowego]