Najlepsi studenci WSP w CSW

Malarstwo, Grafika, Rzeźba, ale również Edukacja Artystyczna oraz Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki. Prace najlepszych studentów tych kierunków Wydziału Sztuk Pięknych UMK można będzie od piątku oglądać w toruńskim CSW.

Tegoroczna edycja wystawy Dyplomy jest niezwykle zróżnicowana. Studenci odważnie wykorzystywali media i eksperymentowali z formą. O szczegółach wystawy mówi dr Mirosław Wachowiak, Prodziekan ds. Kształcenia i Organizacji Studiów.

Oprócz prac artystycznych wystawa Dyplom 2016 to również konserwacja i restauracja dzieł sztuki.

Wszystkie prace wystawiane w CSW są oceniane przez dydaktyków z Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Również zwiedzający będą mogli wskazać swoje ulubione ekspozycje i oddać na nie głos. O konkursach mówi Paulina Kuhn, kurator CSW.

Wśród prac dyplomowych prezentowanych w przestrzeni galerii są między innymi ekspozycje przedstawiające ogromne ogrodzenie z drutem kolczastym czy dzwonek, po naciśnięciu, którego dzieje się coś niespodziewanego. O swoich pracach mówią dyplomowani absolwenci WSP – Maciej Kwitnicki i Arek Pasożyt.

Otwarcie wystawy nastąpi dzisiaj, tj. w piątek o godzinie 18.00. Dyplom 2016 oglądać będzie można do 5 marca.

Materiał przygotował Stanisław Janowski

[fot. oficjalna strona CSW]