Droga w obraz z sosną i bambusem

Do spotkania orientu ze sztuką europejską dojdzie już niedługo w Toruniu. W Kamienicy pod Gwiazdą zostanie zaprezentowana wystawa „Droga w obraz z sosną i bambusem. Malarstwo Emilii Fujigaki”.

Emilia Fujigaki jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK na specjalizacji grafika. Trzydzieści lat temu wyjechała do Japonii i zainteresowała się tamtejszą sztuką. O artystce mówi Katarzyna Paczuska – kurator zbiorów sztuki Dalekiego Wschodu.

Pani Fujigaki uważa siebie za rzemieślnika (…) ciągle się uczy, ciągle poznaje tajniki techniki tuszowej

Japońska technika malarska znacząco różni się od, na przykład europejskich stylów. Bardzo ważnym aspektem jeszcze przed rozpoczęciem tworzenia jest dobór odpowiednich materiałów.

Wystawa Emilii Fujigaki łączyć będzie jej dzieła malarskie charakterystyczne dla stylu europejskiego oraz azjatyckie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 24 lutego o godzinie 17.00. „Drogę w obraz z sosną i bambusem” oglądać będzie można do 20 kwietnia.

Materiał przygotował Stanisław Janowski.

[fot. oficjalne wydarzenie na FB]