„Kocham pracę w studiu, marzy mi się żyć może nie tylko z tego, ale tylko z tym” – Wywiad z JNR

Młody, zdolny ale jeszcze nie w pełni doceniony. Uczestnik czwartej edycji Młodych Wilków Popkillera, założyciel Getlost Movement, raper, producent, ale również i realizator – przed Wami JNR.

27 stycznia w toruńskim klubie NRD miał miejsce koncert Sitka i JNR-a w ramach trasy „Wielkie Sny Tour”, promującej debiutancki album pierwszego z nich. Po koncercie udało mi się namówić JNR-a na spontaniczną rozmowę, która, ku mojej uciesze, wyszła dość naturalnie. Okazało się, że nie musiałem zadawać pytania jako pierwszy, rozmowa toczyła się płynnie. I tak od słowa do słowa przeszliśmy do kwestii bycia niezależnym wydawcą i związanych z tym problemów promocyjnych. Czy, zdaniem JNR-a, warto wydawać legalne płyty? Jak to jest z jego rozpoznawalnością? Co do tego wszystkiego ma „Tristape” Te-Trisa?

Jak już wspomniałem wcześniej, JNR nie tylko udziela się wokalnie, ale często odpowiada też za produkcję i to nie tylko swoich numerów, ale również utworów innych znanych raperów, czego przykładem może być „Chcemy być wyżej” Sitka. Co sprawia mu większą satysfakcję: rapowanie czy produkcja bitów? Jak ma się przy okazji jego projekt z KPSN?

Dewiza JNR-a brzmi: „przenosić nowe brzmienia na trueschoolowe bity”, co moim zdaniem, jest wyróżniającym się podejściem na polskiej scenie hiphopowej. Jak to wygląda w praniu?

Przyjaciel Sitka stworzył swój niezależny ruch, zwany Getlost Movement, którym sygnowane są numery Juniora. Pod tą nazwą działa też jego kanał muzyczny na YouTubie. Jakie są plany związane z tą marką? Jak wygląda współpraca z Sitkiem i czy istnieje szansa na wspólne wydawnictwo tych dwóch muzyków? Czy Getlost Movement jest pełnoprawnym labelem?

Raper znany jest przede wszystkim z Warmupów, o których była mowa już wcześniej. Na oficjalny debiut wciąż jeszcze czekamy, chociaż coraz głośniej mówi się o tym, że krążek tego JNR-a ma niedługo ujrzeć światło dzienne. Jak wyglądają więc prace nad tym albumem? Kiedy można się spodziewać od niego pierwszej solówki?

Rozmawiał Maciek Szablewski

[fot. fanpage JNR’a: https://www.facebook.com/JNRGETLOST/?fref=ts]