Piesek, Darth Vader i inni w szeregach 25. edycji WOŚP-u

Ruszyła 25. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a wraz z nią nasi reporterzy na ulice Torunia. Jakie sposoby na wsparcie imprezy mają torunianie?
Pierwsza osoba, a właściwie czworonóg, który zwrócił naszą uwagę to piesek w oryginalnym, czerwonym sweterku. Z właścicielem psa rozmawia Maria Nowak.

Niezaprzeczalnie wolontariusze stanowią podstawę WOŚP-u. W ich gronie znajdują się osoby z różnych pokoleń, ponieważ pomagać może każdy, bez względu na wiek. ,,Czym wolontariusze toruńscy motywują chęć pomagania?” – pyta Maria Nowak.

Sposobów na przyciągnięcie uwagi przez wolontariuszy jest wiele. Ciekawy strój jest jedną z opcji, którą wybrał rozmówca Olka Dudziaka.

Szeregi wolontariuszy zasilają osoby, które po raz pierwszy biorą udział w imprezie, ale również te z długim stażem zbierania datków. O ich zdanie na temat WOŚP-u pyta Olek Dudziak.

Jak WOŚP odbierają wolontariusze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Toruniu?

Finał 25. edycji WOŚP w Toruniu trwać będzie do godziny 21:30, kończąc się koncertem Xxanaxx. Datki w tym roku przeznaczone będą dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom

Materiały: Maria Nowak, Olek Dudziak