25. Finał WOŚP rozpoczęty!

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Punktualnie o 8:30 Jurek Owsiak dał znak do rozpoczęcia 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku studio WOŚP znajduje się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

120 tysięcy wolontariuszy prowadzi zbiórkę do charakterystycznych czerwonych puszek. Jak podkreśla Krzszytof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP, możliwość kwestowania jest ogromnym przeżyciem.

Od samego rana wolontariusze zbierają datki dla dzieci i seniorów.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra wszędzie tam, gdzie znajdą się ludzie chętni do pomocy drugiemu człowiekowi. Sztaby podczas 25 finału można znaleźć również poza granicami Polski. W tym roku nad przebiegiem finału czuwa około 1700 sztabów, w tym 57 za granicą.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można także wspierać online. Więcej informacji na oficjalnej stronie organizatora.

Materiały przygotowali Patryk Przybyłowski i Stanisław Janowski.

[fot. Grzegorz Adamek/Centrum Prasowe WOŚP]