14 grudnia 2016 | Błażej Nagiecki

„Zawsze Razem” dla Marty Szwonder [FOTO]

Za nami XV Uniwersytecki Koncert Charytatywny „Zawsze Razem”. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia zagrał Tomek Lipiński.

Koncert charytatywny był poświęcony studentce dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK. Marta Szwonder jest także absolwentką dwóch kierunków studiów na Wydziale Filologicznym oraz dwóch studiów podyplomowych. Studentka urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym i ma za sobą szereg operacji w Polsce, ale podczas jednej z nich lekarze uznali, że dziewczyna nie będzie mogła samodzielnie się poruszać. W poszukiwaniach ratunku trafiła do Paley Advanced Limb Lengthening Institute w West Palm Beach na Florydzie. Tam, dzięki pomocy ze strony osób trzecich, udało jej się odbyć trzy operacje, które spowodowały, że Marta zaczęła chodzić. Do spłaty pozostały jednak koszty rehabilitacji i dalszej terapii pacjentki.

Podczas koncertu wystąpił Tomasz Lipiński z zespołem. Wokalista, gitarzysta i autor tekstów jest znany publiczności jako współzałożyciel takich zespołów jak Tilt, Fotoness oraz Brygada Kryzys.

zawsze razem
« 1 z 8 »