Komu bije Dada w CSW

Dada to nie forma sztuki, to stan umysłu – tak o najnowszej wystawie mówi jej kurator Radu Stern. Najnowsza wystawa znajdująca się w Centrum Sztuki Współczesnej poświęcona jest trudnemu do kategoryzacji dadaizmowi.

Zadania tego podjął się pochodzący ze Szwajcarii historyk sztuki i kurator, Radu Stern. W setną rocznicę powstania Dada, razem ze studentami i absolwentami Wydziału Fotografii i Dynamicznego Obrazu Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Bukareszcie przedstawia prace, które mają na celu jak najdokładniej uchwycić duch dadaizmu. Rozmowę tłumaczy Paulina Kuhn – koordynator wystawy.

Wystawa jest połączeniem prac audiowizualnych oraz fotografii. „Komu bije Dada?” będzie można odwiedzić do piątego lutego.

[fot. oficjalna strona Centrum Sztuki Współczesnej]