Jeszcze więcej książek w Bibliotece Pedagogicznej

Najbardziej przyjazna biblioteka w Toruniu doskonali zbiory dedykowane studentom pedagogiki, pracy socjalnej a także nowo otwartego kierunku – psychologii. Biblioteka Pedagogiczna przejęła także zbiory biblioteczne Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych.

W plebiscycie „Zaczytani” Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawadzkiej została ogłoszona najbardziej przyjazną biblioteką w Toruniu. O tym, od czego zależy dobra atmosfera, którą doceniają czytelnicy, mówi Anna Siemińska, pracownik biblioteki.

Biblioteka dba też o to, by księgozbiór odpowiadał potrzebom czytelników. Każdy może zaproponować zakup książek, które będą mogły posłużyć wielu osobom. Zapotrzebowanie na tytuł można zgłosić na stronie internetowej biblioteki.

Biblioteka to nie tylko wypożyczalnia. To także pomieszczenia, do których czytelnicy nie mają zazwyczaj dostępu, takie jak Dział Opracowania, czy magazyn. Nie widać ich, ale pełnią ważną rolę w działaniu biblioteki.

Dostęp do zbiorów Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawadzkiej mają osoby zameldowane w województwie kujawsko-pomorskim, a także wszyscy studenci UMK.

Materiał Alicji Kopyczyńskiej.

[fot. Wikimedia Commons]