Koncertowa Fala – wyniki naboru do trzeciej edycji

Znamy już skład trzeciej Koncertowej Fali. Pierwszą część cyklu otworzą tradycyjnie cztery zespoły. Jednak zgłoszenia, które otrzymaliśmy, były na tyle ciekawe i różnorodne, że z przyjemnością zaprosiliśmy kolejnych trzech wykonawców, aby w klubie Od Nowa zagrali w semestrze letnim.

Oto lista zakwalifikowanych zespołów:

Semestr zimowy:

• Adrian Leverkuhn
  • Ergo
  • Panzerfaust
  • Rozes

Semestr letni:

• Bladysolo
  • Rain of Claims
  • Screamin’ Dollz

Już teraz możecie zapoznać się z twórczością wybranej siódemki. Zachęcamy do słuchania!

ADRIAN LEVERKUHN

Adrian Leverkuhn zajmuje się igraniem z muzyką gitarową, którą doraźnie określa jako alternatywną – jego utwory są intensywne, czerwono-rdzawe, przestereowane albo nie, są też szczere i bez wiolonczeli. W maju bieżącego roku Leverkuhn wydał debiutanckie EP zatytułowane Echo Sounding, po czym skoncertował się na rozwożeniu swojej muzyki po wszystkich nieznanych mu sceneriach i zakątkach. Na występy zaproszeni będą wszyscy – nie obowiązuje dress code, można przychodzić nie na czas i w ogóle z psami.

ERGO

Zespół ERGO to muzyczny eklektyzm naszpikowany metaforycznymi tekstami. Klasyczny rock miesza się z elementami jazzu i piosenki aktorskiej. Bardzo ważna jest symbolika słów. To teksty, które wrażliwych odbiorców zmuszają do refleksji. Zapowiedzią debiutanckiej płyty grupy były dwa winylowe single. Pierwszy wydany został 29 czerwca 2010 r. Drugi 7 lipca 2011 r. – gościnnie: pARTyzant – gitara, Jacek Gil – didgeridoo. Album studyjny „Dawka dzienna” ukazał się już na krążku CD 29 listopada 2011 r. Trzecie wydawnictwo grupy, to winylowy singiel „Odgłosy” z gościnnym udziałem Leszka Windera, gitarzysty legendarnego zespołu Krzak – dostępny od 9 stycznia 2013 r. W 2014 r. zespół rozpoczął nagrania do kolejnej studyjnej płyty -„Anabaza” ukazała się 18 stycznia 2016 roku i otrzymała tytuł „Płyta roku” w plebiscycie „Toruńskie Gwiazdy 2016”.

PANZERFAUST

Nadal owiany tajemnicą projekt w utworzony w Gniewkowie na początku 2016r. Zderzenie doświadczenia z młodzieńczym buntem, ku chwale klasycznych hard rockowych riffów i southern`owych harmonii. Sumując – kawał starego rocka zagrany na świeżo!

ROZES

Rozes to brodnicki zespół grający od kwietnia 2011 r. Nagraliśmy dwie płyty demo, najnowszą w całości dostępniliśmy na youtubie. Po sieci krąży też kilka naszych teledysków.
Muzyka Rozes to mikstura z melodii, przestrzennych dźwięków gitar i energetycznej sekcji wzbogacone o osobiste teksty. Mamy na koncie zwycięstwo w zeszłorocznej edycji toruńskiego KATARu oraz występy przed Comą, Dżemem, Kobranocką, Big Cycem i kilkoma innymi zespołami z czołówki polskiej sceny.

BLADYSOLO

Rockowy kwartet z Torunia. Spotykamy się, aby pielęgnować swoje punkrockowe fanaberie i burzyć układy atomów w mikrokosmosie naszego garażu. Inspirują nas pejzaże teksańskich wyżyn i szemrane zakamarki angielskich miast. Skład zespołu: Bartłomiej Łyczak (wokal), Krystian Rubacha (gitara), Roch Hercka (bas), Przemysław Stochmal (perkusja).

RAIN OF CLAIMS

Zespół powstał w 2013 roku w Bydgoszczy z inicjatywy Jakuba Pryłowskiego, Jędrzeja Kołeckiego oraz Piotra Waliszewskiego, który porusza się w gatunku szeroko pojętego rocka alternatywnego, początkowo w kierunku grunge, a obecnie post rocka z wpływami dźwięków psychodelicznych. W lutym 2014 roku zespół na trzy dni zamknął się w piwnicach starego browaru w Szubinie, by tam zrealizować materiał na swoje pierwsze EP „Social Phobia”. Po odejściu z zespołu wokalisty Adriana Pilcha, zespół kontynuuje działalność jako trio instrumentalne i wraca do koncertowania z nowym materiałem.

SCREAMIN’ DOLLZ

Nowa nadzieja partyzanckiego rock 'n’ rolla. Szybcy, bezkompromisowi i bezkonkurencyjni. Wielki powrót szczerego rockowego grania. Prosto z Łodzi i prosto z mostu. Bez wazeliny i bez ściemy. Czasem z jajem, czasem bez ogródek. Krótko, treściwie i na temat.

Koncerty odbywają się w cyklu miesięcznym. Szczegóły kolejnych wydarzeń ogłosimy wkrótce na naszej antenie.

Całość zostanie zwieńczona wydaniem płyty, której oficjalna premiera planowana jest na październik 2017 roku.

Partnerami wydarzenia są: Klub Od Nowa, Radio Sfera, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Samorząd Studencki UMK, Fundacja Amicus, Studio Emdwa, Restauracja Manekin, Joanna Osińska.