Ekologiczny Toruń na XXXII Dni Drwęcy

Rzeka Drwęca obchodzi swoje święto. Wszystko za sprawą Pikniku Ekologicznego organizowanego na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu.

Urząd Miasta Torunia wraz z Toruńską Agedną Kulturalną zadbały o to aby XXXII obchody Dni Drwęcy obfitowały w wydarzenia, które zainteresować mogą zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. Na pikniku ekologicznym nie zabraknie konkursów, występów oraz najróżniejszych pokazów. O szczegółach mówi Krystian Kubjaczyk z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Największą atrakcją oraz jednocześnie zupełną nowością są pokazy hydroodrzutowe wykonywane przez utytułowanych zawodników zespołu flyboard.pl: Kajetana Sikorskiego (najlepszy Polak we Flycup 2015) oraz Tomasza Otolińskiego.

Sam piknik poprzedzą piątkowe prelekcje, które odbędą się w Muzeum Etnograficznym. Wystąpienia będą dotyczyły wielu tematów, wszystkie jednak będą powiązane ze sobą ekologicznym motywem przewodnim. Mówi Szczepan Burak – Dyrektor Wydziału Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia.

Podczas tegorocznej edycji Pikniku Ekologicznego dużą atrakcją będą również stoiska Parków Krajobrazowych zarówno z województwa Kujawsko-Pomorskiego jak i z Warmińsko-Mazurskiego.

W przerwach między różnego rodzaju występami zwiedzający będą mogli odwiedzić również stoiska okolicznych gmin, Fundacji „Zamek Dybów i Gród Nieszawa, MPO czy też firmy Aksel. Piknik trwać będzie od godziny 11.00 do 17.00.

Zdjęcie: oficjalny fanpage wydarzenia