Nowy wydział UMK od 2018/2019

O 9:30 otrzymaliśmy oficjalną wiadomość dotyczącą uchwały Rektora UMK o powołaniu do życia nowej jednostki wewnątrz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Wydziału Lansu i Baunsu.

W oświadczeniu JM Rektora prof. dr. hab Andrzeja Tretyna możemy przeczytać: Uniwersytet musi iść z duchem czasu. Jak wiele jest w debacie publicznej słów o tym, że uczelnie wyższe nie oferują młodym ludziom kierunków, które spełnią ich oczekiwania? Wraz z powołaniem Wydziału Lansu i Baunsu Uniwersytet Mikołaja Kopernika stanie się pionierem wśród uczelni wyższych. (…) Powstanie nowej jednostki UMK nie byłoby możliwe gdyby nie wytężona praca Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, którego pracownicy przez ostatnie 3 lata monitorowali, jakie szkoły wyższe umieszczają studenci 1 roku w swoich danych na Facebooku (…).

Wydział Lansu i Baunsu będzie znajdował się na kampusie, tuż za budynkiem Collegium Humanisticum.

Przetarg na budowę nowego wydziału wygrała poznańska firma alejajabudowlane.pl – informuje rzecznik UMK dr hab. Marcin Czyżniewski. – Jednym z ważniejszych kryteriów branych pod uwagę podczas przetargu było zagwarantowanie odpowiedniej ilości SWAGU. Dlatego też Uniwersytet Mikołaja Kopernika zdecydował podjąć współpracę z firmą z Wielkopolski; ich projekt zakłada wybudowanie złotego budynku w kształcie dolara.

Niewiele wiadomo o ofercie dydaktycznej, jaką będzie oferował WLiB. W uchwale Rektora UMK mowa jest o pięciu kierunkach pierwszego stopnia oraz dwóch kierunkach, które pozwolą na uzyskanie tytułu magistra. – Wiele zajęć studenci będą mogli zaliczyć na zasadzie nieobecności, wiadomo przecież, że szlachta nie pracuje – dodaje Prorektor ds. Studenckich i Polityki Kadrowej Prof. dr hab. Andrzej Sokala.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że Samorząd Studencki UMK złożył wniosek o nadanie głównemu audytorium UMK im. Radosława Majdana.

[Zdjęcie: unirank.pl]

Posted in UMK