Rektor Tretyn po raz drugi

Decyzją elektorów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. dr hab. Andrzej Tretyn został wybrany Rektorem UMK na lata 2016 – 2020.

Przed przystąpieniem elektorów do głosowania, studenci, doktoranci oraz pracownicy UMK mogli m.in. zapoznać się z sylwetką Rektora UMK Andrzeja Tretyna. Życiorys jedynego kandydata przedstawił prof. dr. hab Andrzej Sokala.

W swoim wystąpieniu Rektor UMK Andrzej Tretyn podkreślił chęć szerokiej współpracy z Samorządem Studenckim.

Z 231 elektorów, którzy zabrali się w Auli UMK, 166 udzieliło poparcia dla obecnego Rektora, 53 było przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu.

Po ogłoszeniu wyników, wybrany na kolejną kadencję Rektor UMK Andrzej Tretyn zdradził, czego studenci mogą spodziewać się po jego drugiej kadencji.

Materiał Bartosza Chodorowskiego.

[Fot. Andrzej Romański/CPiI]