Welconomy Forum po raz 23

Welconomy Forum in Toruń

Welconomy Forum in Toruń, które odbywało się 7-8 marca, to nie tylko konferencja jakich wiele w Toruniu, ale też jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju. Przy okazji XXIII edycji miało ono również wyraźny akcent związany z UMK.

Wiodącym tematem tegorocznego Welconomy Forum była „Integracja i współpraca. Gospodarka – Nauka – Innowacyjność”. Przy tej okazji w Hotelu Copernicus zebrali się przedstawiciele różnych środowisk społecznych, nie tylko ekonomistów i przedsiębiorców. Wśród panelistów znaleźli się również eksperci różnych dziedzin.

Była to również okazja do wręczenia tytułu „Ambasadora Integracji i Współpracy” za rok 2015. Wśród nominowanych znaleźli się przedstawiciele różnych profesji, m.in Jerzy Wenderlich (Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej VI i VII kadencji), Krzysztof Krystowski (Prezes PZL-ŚWIDNIK SA.) czy Arkadiusz Piętak (Starszy Kapitan Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu). Dla UMK najważniejsza była nominacja Rektora prof. dr hab. Andrzeja Tretyna.

W dzisiejszych czasach ciągły rozwój to rzecz kluczowa dla nauki. Wprowadzanie innowacyjnych projektów jest również tego częścią. O tym jak to wygląda na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, mówi Rektor prof. dr hab. Andrzej Tretyn.

Nie zabrakło również gości z innych uczelni. Wśród nich pojawił się również ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, który zwrócił uwagę na istotny problem interdyscyplinarności.

Na Welconomy Forum in Toruń pojawił się również minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Wśród UMK-owskich akcentów pojawił się również Michał Wojtyna doktorant WMiI, który został laureatem konkursu „Moja Firma za co otrzymał nagrodę im. Stefana Mellera.

Z racji cykliczności wydarzenia na kolejną edycję trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Wstępna data to 13-14 marca 2017.

Fot.: Andrzej Romański/CPiI