Maturożercy uczą jak się uczyć

Stres przed egzaminem, niepewność co do swojej wiedzy i przeróżne sposoby na ułatwienie sobie nauki – scenariusz przerabiany zapewne nie raz przez większość uczniów i studentów. W podniesieniu efektywności uczenia się i skutecznej walce ze stresem może pomóc projekt „Maturożercy” stworzony przez uczniów X Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

Weronika Ulanowska i Jędrzej Wójcik podkreślają, że pomysł na „Maturożerców” powstał w oparciu o własne doświadczenia.

Początkowo projekt zaistniał jako profil na Facebooku, później zawitał m.in. na Youtube

„Maturożercy” nie tylko pokazują jak przezwyciężyć stres, ale również jak go oswoić.

Opanowanie stresu to połowa sukcesu. Drugą część stanowi efektywna nauka, na którą wpływa odpowiednia organizacja pracy.

Projekt „Maturożercy” jest częścią ogólnopolskiej akcji „Zwolnieni z Teorii”.

Zdjęcie: Maturożercy na Facebooku