Targi Edukacyjne 2013

Przyszłość i różnorodność oferują przyszłym studentom Uczelnie podczas 20 jubileuszowych Ogólnopolskich Targów Ofert Edukacji Akademickiej Promocja Edukacyjna 2013. Targi rozpoczęły się dziś na UMK. Uniwersytety i uczelnie techniczne z Polski Północnej w ciągu dwóch dni prezentować będą swoją ofertę edukacyjną maturzystom z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego.

Impreza jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem licealistów, pomimo nie rozpieszczającej nas zimowej aury. – Jest lepiej niż zazwyczaj – ocenia Aleksander Anikowski, organizator targów.

Na targach oprócz oferty naszego Uniwersytetu znaleźć można stoiska Uniwersytetów i Uczelni Technicznych m. in. z Bydgoszczy, Trójmiasta, Elbląga, Olsztyna, Łodzi, Warszawy, Poznania i Włocławka.

– Wszystko co chcemy wiedzieć, to już wiemy – mówią licealiści. Informacji szukają w internecie, choć nie zawsze ta droga zdobywania informacji o ofercie uczelni jest najlepsza.

Podczas Targów zainteresowani mogą również porozmawiać z doradcami zawodowymi z Biura Karier UMK. Cel jest jeden: określenie predyspozycji zawodowych i w efekcie dobranie najlepszego kierunku dalszego kształcenia.

Fizycy i chemicy z UMK przygotowali serię pokazów, które odbywają się na Wydziale Chemii (ul. Gagarina 7). Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK przygotował warsztaty skierowane do maturzystów: Matura bez Google? To możliwe!. Uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób szukać informacji potrzebnych do realizacji tematu maturalnego, nie tylko poprzez popularne wyszukiwarki, lecz także za pomocą innych narzędzi informacyjnych.

Specjalną ofertę przygotowali również toruńscy filolodzy.

Zajęcia w Collegium Humanisticum i Collegium Maius cieszyły się dużym zainteresowaniem, a jak podkreślają uczestnicy: – Podczas zajęć panowała atmosfera akademicka i można było się wiele nauczyć.

Najlepszym podsumowaniem Targów będą wyniki naboru na nowy rok akademicki 2013/2014.

Zdjęcie: Andrzej Romański (CPiI UMK)

Posted in UMK