Po prostu grać… – czyli wywiad z Maciejem Kosmalą

Aktor serialowy, dubbingowy i teatralny. Niestraszny jest mu śpiew, taniec ani szermierka. Obecnie można go oglądać w jednym ze spektakli Teatru Polonia.  Jednak większość kojarzy go jako Fernando Rivierę z internetowego talk show „Płachta na byka”. Wybielone zęby, nażelowane włosy i kultowe już „hahahahaha wspaniale” zapewniły mu popularność wśród fanów Grupy Filmowej Darwin. O kim mowa? Panie, panowie – Maciej Kosmala!

Każda historia ma swój początek. Dla Maćka Kosmali teatr zaczął się o wiele wcześniej niż na PWST we Wrocławiu. Pierwsze szlify aktorskie zdobywał w… przedszkolu.

Najbardziej rozpoznawalną kreacją, którą stworzył Kosmala, jest postać Fernando Riviery. W Grupie Filmowej Darwin Maciek jest m.in kierownikiem planu. Jak zaczęła się ta „darwinowa” przygoda?

Przyglądając się postaciom, w które do tej pory wcielał się Maciek Kosmala, widzimy sporą różnorodność. Czy młody aktor ma jakieś artystyczne inspiracje lub autorytety?

Z aktorem rozmawialiśmy tuż przed premierą spektaklu „Na czworakach” w reżyserii jednego z najlepszych polskich aktorów, Jerzego Stuhra. Czym dla Maćka Kosmali jest występowanie u boku legendy polskiego aktorstwa?

Mamy nadzieję, że te zawodowe marzenia się spełnią, a my będziemy mieli jeszcze nie jedną okazję, by oglądać Macieja Kosmalę w różnych aktorskich wcieleniach. Tymczasem odsyłamy Was do produkcji Grupy Filmowej Darwin  i na stronę spektaklu w Teatrze Polonia.

zdjęcie: Agencja Aktorska Plan-Aktor