Liceum Akademickie drugie w Polsce

Ogólnopolski ranking „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” wskazał Liceum Akademickie jako drugie najlepsze w kraju.W ocenie szkół brano pod uwagę cztery kryteria: sukcesy w olimpiadach, wyniki matury – przedmioty obowiązkowe , wyniki matury – przedmioty dodatkowe i opinia akademicka.

Tłumacząc wybór szkoły średniej, uczniowie podkreślają przede wszystkim większe możliwości rozwoju niż w „zwyczajnym liceum”.

Liceum Akademickie w Toruniu działa od 1998 roku. Jest pierwszą w Polsce szkołą stworzoną specjalnie z myślą o uczniach wybitnie zdolnych. Kierowane przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika początkowo działało w ramach eksperymentu pedagogicznego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. O współpracy uczelni z liceum mówi prorektor ds. kształcenia Beata Przyborowska, prof. UMK.

– To co tworzy sukces szkoły to uczniowie – mówi Arkadiusz Stańczyk, dyrektor liceum.

Liceum Akademickie ustąpiło w tym roku pierwszego miejsca Liceum Ogólnokształcącemu im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, a trzecie miejsce zajęła szkoła z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Zdjęcie: Wikipedia, autor: Wind87, Creative Commons

Posted in UMK