Michał Nowakowski z CD Projekt na UMK

Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt S.A

Nie od dziś wiadomo, że z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wyszło wielu wybitnych absolwentów. Nie wszyscy wiedzą jednak, że wśród nich jest również Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt S.A, które stworzyło serię Wiedźmin.

Michał Nowakowski odwiedził UMK w ramach cyklu spotkań z absolwentami, które organizuje Katedra Filologii Angielskiej. Podczas spotkania miał okazję opowiedzenia o swojej ścieżce kariery, a także o tworzeniu bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej serii gier Wiedźmin. Na pytanie o swój sukces Michał Nowakowski odpowiada – Ja nie mam złotej recepty na to jak osiągnąć coś takiego. Wydaje mi się, że każdy taką, swoją ścieżkę musi znaleźć sam.

Pomimo pewnej skromności Michała Nowakowskiego, sukces i progres pomiędzy pierwszą, a trzecią częścią serii Wiedźmin jest dobrze widoczny, o czym zresztą sam mówi – Jedynka w ogóle rozpoczęła się jako projekt, przy którym pracowało(…) 4 albo 5 osób.

Z minuty na minutę sprzedaż ostatniej odsłony pt. Wiedźmin 3: Dziki Gon rośnie, tym samym potwierdzając, że nie jest to już tylko i wyłącznie gra, lecz zupełnie nowa marka. -Komiksy pojawiły się tak naprawdę ładnych parę lat temu. – Mówi Michał Nowakowski o jednym z elementów wchodzących w skład marki Wiedźmin.

CD Projekt RED nie jest jednak firmą, która chciałaby się zamknąć w wiedźmińskim Caer Morhen i nie rozwijać się dalej. W ich planach znajduje się gra rpg pt. Cyberpunk 2077, która wyśle graczy do dalekiej przyszłości. Kiedy wyjdzie? – Na pewno nie zamierzamy rozmawiać za dużo o Cyberpunku również z przyczyn promocyjnych. – Mówi o nowym projekcie Michał Nowakowski

Kiedy gra się w trzeciego Wiedźmina nie sposób nie dostrzec mnóstwa odniesień do polskiej popkultury. Michał Nowakowski również zdaje sobie z tego doskonale sprawę -Nie wiem czy to jest zrozumiałe jako polskie smaczki, ale jest to zrozumiałe jako coś fajnego i innego dla odbiorców tej gry pod każdą szerokością geograficzną.

Mogłoby się wydawać, że człowiek pracujący w zarządzie jest osobą sztywną, ale z pewnością nie dotyczy to Michała Nowakowskiego, który spędził w świecie Wiedźmina 3 bardzo dużo.  Rozwijałem na początku walkę i to konkretnie szybkie ciosy, ponieważ tak mi się najlepiej walczyło – Mówi o swoich początkach w grze.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra, która tryska humorem i błyskotliwymi dialogami. Kto był za to odpowiedzialny? -To akurat zasługa naszych scenarzystów, ludzi którzy piszą teksty. To jest bardzo, bardzo fajny zespół, bardzo bystry zespół, co jak rozumiem gdzieś tam się przebiło. – Mówi na koniec Michał Nowakowski i pozdrawia wszystkich słuchaczy Radia Sfera.

Zdjęcie: www.express.bydgoski.pl