Nie liczy się rozmiar. Liczy się puchatość!

Wzruszająca i pełna liryzmu opowieść o obdarzonych ludzkimi cechami mieszkańcach Stumilowego Lasu. Bawią i rozmieszają, a jednocześnie pokazują filozoficzne podejście do życia. Zwłaszcza pewien Miś o bardzo małym rozumku.

Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Kłapouchy, Królik, Tygrysek, Kangurzyca i Maleństwo, Sowa oraz Krzyś to główni bohaterowie książki Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka, autorstwa Alana Alexandra Milne. Pierwsza powieść wydana została w październiku 1926 roku jako bajka dla syna autora Christophera. To właśnie on stał się pierwowzorem dla Krzysia, najlepszego przyjaciela Kubusia Puchatka.

Wszystkie zwierzęta ze Stuwiekowego Lasu także miały swoje odpowiedniki wśród pluszowych zabawek chłopca. Sympatycznego Misia Puchatka Christopher dostał od swojego ojca na pierwsze urodziny.

Alan Alexander Milne międzynarodową sławę zyskał właśnie dzięki książkom o Kubusiu Puchatku.Opowieści zostały przetłumaczone na 12 języków, także na czeski czy jidysz. Pisarz w swoim dorobku ma też sensacyjną powieść „Tajemnica Czerwonego Domu” , którą ówcześni krytycy uważali za jeden z najlepszych kryminałów wszech czasów, oraz romans „Dwoje ludzi” .Po sukcesie Kubusia Puchatka wydał dwie sztuki: „The Ivory Door” oraz „Toad of Toad Hall” oraz w 1939 roku autobiografię pt. „It’s too late now”.

Zmarł 31 stycznia 1956 roku, do tego czasu jego książki dla dzieci zostały sprzedane w 7 milionach egzemplarzy.
Kubuś Puchatek to wspaniała opowieść, ponadczasowa historia. Sięgnąć może po nią każdy, gdyż trafia do czytelników w każdym wieku. Gwarantuję, że przeżyjecie niezwykłą przygodę w Stumilowym Lesie.

zdjęcie: rysunek autora z Chatki Puchatka