Juwenalia w Od Nowie. Koncertowa Fala

7. maja, w czwartek, będziecie mieli okazję wysłuchać koncertów w klubie Od Nowa. Finał Koncertowej Fali przed nami. Wstęp wolny i wskazany.

Koncertowa Fala to cykl koncertów, który rozpoczął się w październiku 2014, a zakończy 7. maja. Każdy z dotychczasowych koncertów był rejestrowany i transmitowany na antenie naszej rozgłośni.

W październiku 2015 roku ukaże się płyta, kompilacja z dwoma numerami każdego z zespołów. Jej wydanie zostanie sfinansowane w ramach wsparcia Fundacji Amicus. Radio Sfera wspiera też Samorząd Studencki, Studio Emdwa, Restauracja Manekin, klub Od Nowa i Joanna Osińska. Serdecznie dziękujemy!

Comiesięczne spotkania w klubie Od Nowa zgromadziły prawie tysiąc gości. Teraz okazja do zobaczenia 5 z 8 zespołów na dużej scenie klubu Od Nowa w ramach podsumowania.

DIUNA

diuna

„Powstanie zespołu Diuna datuje się na lipiec 2013 – wtedy to bowiem Patryk i Qbsson popełnili pierwsze pustynne dźwięki w zaciszu sali prób. W przeciągu dwóch kolejnych miesięcy skład uzupełnili Glimiug i K. – zespół mógł ruszyć pełną parą.  W pierwszych sześciu miesiącach istnienia członkowie Diuny skupili się na jammowaniu i, tym samym, przygotowaniu materiału na demówkę, by zawiadomić świat o swoim istnieniu. Dzięki temu już pod koniec lutego 2014 zespół wszedł do studia, by zarejestrować cztery utwory na EPkę, której premiera odbyła się pierwszego marca tego samego roku.  Dotychczasowo Diuna miała już przyjemność dzielić scenę z takimi zespołami jak Ampacity, Black Sunflowers czy Guantanamo Party Program.  Muzyka zespołu Diuna to szeroko pojęty eklektyczny stoner rock, otwarty na przeróżne muzyczne wpływy i inspiracje członków zespołu.”

SZTOKHOLM

sztokholm

„Nazywamy się Sztokholm. Gramy muzykę elektroniczną. Lubimy Aphex Twina, Rihannę i Tedego. Komponujemy, nagrywamy, produkujemy w amatorskim studiu w Dąbrowie Chełmińskiej (pomiędzy Toruniem, a Bydgoszczą). Jeden z nas jest studentem Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych na UMK.”

THE FELLOWSHIP OF DISCO

fellowship

„Od samego początku staramy się godzić prostotę z urozmaiceniem, energię z harmonią, a bunt z beznamiętną obserwacją. Bo uważamy, że się da. Bo prosto niekoniecznie znaczy prymitywnie, zadziorność nie wyklucza empatii, a emocje nie muszą zagłuszać rozumu. I to jest nasz punk”.

BLACKBERRY HILL

SONY DSC

Tworzą w samotności, konfrontując pomysły. Łączą w spójną całość tekst z melodią, muzykę z obrazem. Na co dzień studenci grafiki i elektroniki, w wolnym czasie muzycy i autostopowicze. Zwiedzili kawałek Europy grając na ulicy. Ich muzykę można zakwalifikować do gatunku indie folk z dodatkiem brzmień elektronicznych. Ogromną rolę odgrywają teksty, niezwykle osobiste i szczere, nadające utworom specyficzny charakter. Do każdej piosenki przygotowują grafiki, ściśle nawiązujące do tekstu i nastroju utworu, stanowiące pomost pomiędzy światem dźwięku i obrazu. Podczas koncertów występują z przyjaciółmi tworząc skład instrumentalny z wiolonczelą, mandoliną i perkusjonaliami. Stawiają na samodzielność. W lipcu 2013 nagrali na strychu u babci pierwszy materiał demo, wyprodukowany i zrealizowany absolutnie własnymi środkami. Sami zajmują się również przygotowaniem części teledysków do swoich utworów. Teraz debiutują z długogrającą płytą “I lied to the rain” nagraną w ramach projektu “Pierwsza Płyta” zrealizowaną w A/V Studio Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Do ważniejszych wydarzeń w dotychczasowej historii zespołu można zaliczyć koncert na scenie doświadczalnej SlotArt Festival 2014 oraz uzyskanie tytułu Boskiego Wybranka podczas Boskiego Festiwalu 2014.

MENACE

menace_marta olejniczak

Zespół, w ramach Koncertowej Fali, zagra po raz pierwszy. Z grona wszystkich, nie miał jeszcze okazji zaprezentować się w tej formule. Ich występ będzie zarejestrowany i także znajdzie się na płycie.

Zespół powstał w 2005 roku w Gniewkowie. Założony został przez Michała Borowiaka i Pawła Kowalskiego. Przez pierwsze dwa lata zespół kompletował swój dzisiejszy skład i nabywał scenicznego obycia w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Gniewkowie. W 2007 roku zespół odniósł swój pierwszy sukces na XXIX edycji inowrocławskiej Musicoramy, a na początku roku 2008 zarejestrował swój pierwszy materiał demo w MGOKSiR w Gniewkowie („demo is amid us”) ten rok przyniósł także sporo koncertów głównie na terenie swojego województwa.

Rok 2009 okazał się bardzo udany dla zespołu, Menace zagrało wiele koncertów między innymi z takimi zespołami jak Chainsaw, Vintage, Deathcaller, Mr.Lajt, czy The Sin, uczestniczyło w kilku zlotach motocyklowych (m.in. Kalisz, Inowrocław, Skalmierzyce), oraz zagrało parę koncertów pod szyldem „Fucking Metal Ass Fest” wspólnie z TAZ, Destroyer i Monolit. Zespół wygrał przegląd w Chełmży i Chełmnie, oraz co można nazwać przełomem nagrał swój debiutancki album w studiu „Eden” Darka Kowszewicza.

Rok 2010 zaczął się od koncertów razem z Turbo i Chainsaw (Strażnik Światła Tour 2010). Kolejnym ważnym wydarzeniem było zdobycie pierwszego miejsca na Festiwalu Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka w Świeciu. Zespół Menace zakwalifikował się do finałowego koncertu z listy rezerwowej, dzieląc deski z ośmioma zespołami z całej Polski. Nagrodę główną ekipie Menace wręczył Tomasz „Lipa” Lipnicki znany z takich zespołów jak Illusion czy Lipali. Teraz zespół koncentruje się na promowaniu płyty, koncertowaniu oraz na coraz lepszym dopracowaniu swojego materiału.

Całość będzie transmitowana od godziny 19.00 na antenie Radia Sfera pod adresem sfera.umk.pl/gracz. Do klubu Od Nowa wstęp wolny i wskazany. Do zobaczenia, usłyszenia!

Dołącz do wydarzenia na facebooku, podaj informację dalej, przyjdź do klubu Od Nowa.

W piątek, 8. maja, w klubie Od Nowa odbędzie się kolejny z dancingów, tym razem w latach ’80, organizowany na 70-lecie UMK przez Radio Sfera. Szczegóły pod adresem – klik.