Gerry Jablonski And The Electric Band

W najbliższy poniedziałek 27 kwietnia w Hard Rock Pubie Pamela wystąpią toruńsko-bydgoska Dopamina oraz szkocka grupa mająca polskie korzenie Gerry Jablonski And The Electric Band. Tego wieczoru Dopamina zarejestruje materiał, który pojawi się na płycie „LIVE” zespołu. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19.00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Gerry Jablonski And The Electric Band

Gerry (jego ojciec był emigrantem wojennym z Jastarni), Piotr Narojczyk (emigrant z Warszawy), Dave Innes oraz “Professor” Grigor Leslie stworzyli 5 lat temu w szkockim Aberdeen team, który w dniu dzisiejszym wydaje czwartą już płytę. Słynny perkusista Dave Innes (Fish, Marillion) dokładnie rok temu zmarł po długiej walce z chorobą, a jego miejsce zajął młody, niezwykle utalentowany Lewis Fraser. Trasa koncertowa zespołu będzie promować czwarte wydawnictwo kwartetu, nad którym pracowali specjaliści ze słynnego Abbey Road Studios w Londynie, zatytułowane “Trouble With The Blues”.

Dopamina

Zespół Dopamina to trio rockowe założone latem 2011 roku. Ludzie tworzący zespół mają szerokie zainteresowania muzyczno – estetyczne, od korzennego folku, reggae i bluesa ,poprzez punk, cold wave i new romantic, aż po avantgarde i freejazz. W pewnym stopniu te fascynacje odbijają się w muzyce, którą sami określają jako psycho – melodic – rock. W czerwcu 2014 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu „Fala”. Tytuł płyty jest wyraźną aluzją do lat osiemdziesiątych – złotej ery polskiej muzyki rockowej.

Fot.: nadesłane.