Rekord pobity! Podsumowanie 23. Finału WOŚP

Kolejny rekord pobity. Została zebrana największa w historii kwota pieniędzy – 53 109 702,83 PLN. Na co zostaną one wydane?

Pobicie kolejnego rekordu jeżeli chodzi o zbiórkę pieniędzy podczas finału WOŚP pokazuje, że ludzie chętnie dzielą się pieniędzy, celem wsparcia chorych i potrzebujących. Na co zostały wydane pieniądze? Na to pytanie odpowiada rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Krzysztof Dobies: –„Jest to suma która została ostatecznie zamknięta, policzona, podsumowana. Jest to kwota, która już się nie może zmienić dlatego, że tą kwotą zamknęliśmy nasze sprawozdanie.”

Sposoby odpowiedniego rozdysponowania pieniędzy konsultowane są z ekspertami oraz lekarzami. 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 11 stycznia 2015 roku. Jego celem była zbiórka środków „na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów”.

Materiał: Damian Zatorski i Piotr Paszelke

Emisja: Serwis informacyjny g. 18.00 oraz Magazyn Informacyjny „Z dziś” g. 20.00

Zdjęcie: Strona Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy