4. edycja WOŚP na WPiSM

Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra wspólnie z Wydziałem Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK. Przypomnijmy to już drugi dzień WOŚP na WPiSM, a dziś przyszła pora na koncerty w Od Nowie.

To już 4. raz, kiedy studenci i wykładowcy WPiSM zaangażowali się w akcję WOŚP. Wszyscy są w świetnym nastroju i są przygotowani do grania do końca świata i jeden dzień dłużej. Nie jest dla nich ważne ustalenie kolejnego rekordu tylko jak mówi Dr Wojciech Peszyński – Najważniejsze jest, żebyśmy się po prostu fajnie bawili,żebyśmy zebrali w miarę dużo środków…

Wśród wykonawców na deskach Od Nowy pojawił się m.in. Muras Project, którego założycielem jest Artur Muras, na co dzień związany ze Stowarzyszeniem Wolontariuszy Razem. Artur Muras zapytany o powód występu podczas WOŚP na WPiSM mówi – Poproszono mnie, żeby wziąć udział w tym koncercie, a też na co dzień zajmuję się pracą polegającą na pomocy drugiemu człowiekowi, więc było to dla mnie fajne połączenie pasji grania i pracy zawodowej.

Jednym z wykonawców był również Skorek ŁDZ z Łodzi, który grał m.in. z Ostrym. Jak mówi – Fajnie jest robić coś bezinteresownie tym bardziej pracą, którą się lubi.

Jako, że organizacją WOŚP na WPiSM zajmowali się studenci związani z mediami, z promocją imprezy nie było problemu. Zajmowali się tym m.in. członkowie SKN Klub Dziennikarza. -Klub Dziennikarza robi przede wszystkim gazetkę WOŚP-ową, czyli zbiera wszystkie informacje na temat aktualnej edycji. – mówi Justyna Janczak, przewodnicząca SKN Klub Dziennikarza

Oby kolejna edycja WOŚP na WPiSM była udana i grała do końca świata i jeden dzień dłużej.