WOŚP gra już po raz 23!

Około 120 tysięcy wolontariuszy z 1700 sztabów zlokalizowanych na całym świecie będzie zbierać pieniądze na szczytny cel. Toruń jak co roku hucznie przyłącza się do akcji. Już od 10:30 będzie działać główna scena, znajdująca się na Rynku Staromiejskim. Ekipa Radia Sfera już od godziny 10 relacjonuje dla Was „orkiestrowe” wydarzenia.

Tym razem celem zbiórki jest utrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. – Jesteśmy pełni radości. Dla tych dzieci warto grac, dla seniorów warto grać! – mówił Jurek Owsiak, który już od godziny 9:50 dyryguje Orkiestrą.

W tym roku będziemy mogli dorzucić się do celu na wiele sposobów. Pierwszy raz w historii WOŚP będzie można dokonywać wpłaty kartą. Z terminalami będą chodzić wolontariusze w białych koszulkach z napisem „zbliż się do orkiestry”.

Koszulka Sebastiana Mili, w której strzelił bramkę Niemcom, popiersie Józefa Piłsudskiego czy dzień w symulatorze Dreamlinera – to tylko mała część gadżetów, które można wylicytować na aukcje.wosp.org.pl. Do tej pory z samych aukcji „Orkiestra” zebrała dokładnie 1 229 260 zł.

Rok temu, w trakcie XXII Finału, zebrano 52 miliony złotych. Ze wstępnego rozliczenia wynika, że fundacja przeznaczyła na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej ponad 22 miliony, a około 11 mln 800 tys. zł przeznaczono na zakup sprzętu dla godnej opieki medycznej seniorów. Pozostałą kwotę przeznaczono na programy edukacyjne oraz na sprzęt medyczny.

fot. Fundacja WOŚP (Igor Kohutnicki)