7 Dancingów na 70-lecie UMK

Taniec, przebranie i wystrój z danej epoki – Radio Sfera i klub Od Nowa zapraszają na imprezę dla studentów, pracowników i absolwentów UMK. Startujemy w latach 40-tych.

23. stycznia, klub Od Nowa – pracownicy, studenci i absolwenci – zakładamy oksfordki, panowie przybierają fedory i ruszamy na dancing! Lata 40-te to niewątpliwie smutny okres w historii świata. Tragedia II Wojny Światowej, powrót do i odbudowa zniszczonych domów. Ale jest to również okres powojennej radości i nadziei na normalne życie. W 1945 r. uchwałą Rady Ministrów powołany zostaje Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zamierzamy uczcić ten fakt zaczynając cykl dancingów właśnie w latach 40-tych.

Dancingi będą darmowe. Wstęp na podstawie zaproszeń dostępnych od 19. stycznia w klubie Od Nowa (Gagarina 37A), Radiu Sfera (Dom Studencki nr 8) oraz w Centrum Promocji i Informacji UMK (rektorat, parter). Zapraszamy wszystkich pracowników, studentów i absolwentów. Zintegrujmy się i uczcijmy jubileusz tańcem!

Dancing to impreza przebierana i stylizowana. Jak się ubrać? Odpowiedź jest prosta. Moda dla pań to sukienki midi, klasyczne czółenka lub oksfordki i mini bufki w garsonkach i bluzkach.

Moda dla Panów: dwurzędowe marynarki, koszule w stonowanych kolorach, krótki krawat i wedle uznania kapelusz fedora.

W przypadku wątpliwości można obejrzeć Casablancę lub filmy gangsterskie o Alu Caponie.

Co będzie grać? Lata 40-te to przede wszystkim big bandy jazzowe: Glenna Millera, Duke’a Ellingtona, Counta Basiego czy Caba Calloway’a.

W powojennej Polsce powróciły znane z lat 30-tych chóry męskie: Dana, Czejanda, itd. Błyszczały gwiazdy Mieczyslawa Fogga, Adama Astona czy Wiery Gran.

Powróciły również orkiestry podwórkowe grające m. in. Folklor warszawski.

Lata 40-te to rozkwit muzyki kubańskiej z Buena Vista Social Club na czele.

Widzimy się 23 stycznia o godzinie 21 w klubie Od Nowa w morowych nastrojach. Będzie klawo!

Zdjęcia: , www.vintagedancer.com, http://vintagehandbook.files.wordpress.com/, , http://mrsbuttonsvintagecorner.blogspot.com/, glamourdaze.com

Posted in UMK