„Wciąż wiemy niewiele” – Światowy Dzień AIDS

razem

Wiedza o HIV i AIDS wciąż jest nikła. O wirusie i samej chorobie wiemy od lat 80. ubiegłego wieku, ale od tamtego czasu wiele się zmieniło. Stowarzyszenie Wolontariuszy „Razem” i Światowy Dzień AIDS mają to zmienić.

Stowarzyszenie „Razem” organizuje co roku koncert charytatywny, a tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć Skubasa oraz Artura Murasa wraz ze swoimi utalentowanymi wokalistkami. Jednakże to nie wszystko co znajdziecie na imprezie. – Będą siedzieli ludzie przy wejściu, których będzie można zapytać o wszystko – mówi Artur Muras, muzyk i pracownik Stowarzyszenia Wolontariuszy „Razem”.

Warto pamiętać o tym, że pieniądze z koncertu zostaną przekazane na szczytny cel. – Cały dochód z koncertu przeznaczony jest na cele statutowe – kontynuuje Muras.

Impreza ma również na celu edukację w kontekście HIV i AIDS i pokazanie, że profil osoby zarażonej zaskakująco zmienił się na przestrzeni lat. – Wydaje mi się, że wciąż tkwi w nas stereotyp, że to dotyczy narkomanów i homoseksualistów – zauważył Muras.

Niestety ludzie wciąż wiedzą niewiele, a jak stwierdził Artur Muras – Ma to fatalne skutki.

Stowarzyszenie Wolontariuszy „Razem” wspiera nie tylko zarażonych i ich rodziny. Pomocy mogą oczekiwać również potencjalni nosiciele. -Nasze stowarzyszenie ma również punkt testowania- informuje Artur Muras.

Koncert charytatywny odbędzie się 29 listopada o godzinie 19.30. Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 zł, natomiast w dniu imprezy 30 zł. W poniedziałek 1 grudnia odbędzie się również happening pod Empikiem na toruńskiej starówce, który ma umożliwić ludziom solidaryzowanie się z osobami seropozytywnymi

Zdjęcie: Strona internetowa Stowarzyszenia Wolontariuszy „Razem”