Latające Studio Radia w BU

UMK Bar Adaś

Tym razem wylądowaliśmy w Bibliotece Uniwersyteckiej. Jednym z naszych gości był Adam Kadzidłowski z baru „Adaś”. Na antenie opowiedział m.in. kawał, skąd się wziął i przedstawił swoje pasje.

Latające Studio Radia Sfera to inicjatywa polegająca na wyjściu do studentów i pracowników UMK, czyli emisji naszego porannego programu z różnych miejsc Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Tym razem, dzięki przychylności obsługi, znaleźliśmy się w holu Biblioteki Uniwersyteckiej. Podczas naszej spikerki nie mogło zabraknąć tej postaci – Adama Kadzidłowskiego z baru „Adaś”. Na Waszą prośbę prezentujemy zapis rozmowy.

„Wziąłem się z kątowni, a działam tutaj tak długo, jak rosła Twoja broda”

Pierwszą z poruszanych kwestii było zagadnienie obecności baru Adaś w bibliotece. W materiale dźwiękowym dowiecie się jak wyglądały początki, z kim przyszło w tamtym czasie rywalizować i kiedy nie powinniście pojawiać się po jedzenie.

„Zaczynałem od pół kilo mięsa i włoskich misek od mamy”

Czyli jak wyglądał rozwój kariery słynnego dania – spaghetti. Czy jego popularność zaskoczyła obsługę? Dodatkowo, dowiecie się także, czy Adam zdaje sobie sprawę z tego, że potrafi przestraszyć klienta i jakie są szanse na barową emisję Radia Sfera.

Uwaga – dowcip. Po którym zapadła cisza na antenie

Rozmowa zeszła na poruszenie problemu wywiadów z Adamem. W barze bardzo rozmowny, przy radiowych wypowiedziach – enigmatyczny. Rozszyfrowaliśmy z czego to wynika, a zakończeniem był dowcip. Musicie posłuchać.

Flaszki, małpki, popielnice. Z afgańskim skorpionem i wielu miejsc świata

Adam Kadzidłowski posiada wiele pasji i zajmuje się kolekcjonerstwem. W przeszłości butelek – małpek, obecnie popielniczek, których zebrał całkiem pokaźną ilość. Czego mu jeszcze brakuje? Jak możecie pomóc? Posłuchajcie.

„Grałem kiedyś w szkolnym zespole, przerobiliśmy piosenkę T. Love i prawie wyleciałem ze szkoły”

Wśród umiejętności Adama można wyróżnić także grę na klawiszach i gitarze. Ale to bardziej w przeszłości. O zamierzchłych czasach, szkolnej karierze i oburzeniu dyrekcji, posłuchacie w ostatniej części rozmowy zarejestrowanej na antenie z Biblioteki Uniwersyteckiej.

Adam Kadzidłowski z baru „Adaś” był jednym z gości Latającego Studia Radia Sfera emitowanego z Biblioteki Uniwersyteckiej. W najbliższym czasie udostępnimy także rozmowę z Bożeną Bednarek-Michalską, zastępca Dyrektora ds. Informacji i Innowacji Biblioteki Uniwersyteckiej.

Za dwa tygodnie kolejna odsłona Latającego Studia Radia Sfera. Skąd? Niespodzianka.

Posted in UMK