Dalszy ciąg walki o OPP „Dom Harcerza”

Rada Miasta Torunia podjęła decyzję o likwidacji „Domu Harcerza” 13 lutego. Cztery miesiące od tego wydarzenia, mieszkańcy podejmują kolejną próbę mającą na celu uchronienie placówki.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” powstało w 1987 roku – jego głównym celem było i jest stwarzanie  możliwości rozwoju zainteresowań i talentów dzieci i młodzieży, poprzez aktywną i twórczą organizację ich czasu wolnego. W tym roku Rada Miasta postanowiła zamknąć „Dom Harcerza”, a zajęcia dotychczas odbywające się w tej placówce przenieść do szkół na terenie miasta.

Organizacja Czas Mieszkańców zapoczątkowała akcję zbierania podpisów pod wnioskiem dot. uchronienia Ogniska Pracy Pozaszkolnej przed likwidacją. W tym tygodniu, mieszkańcy Torunia mają możliwość po raz kolejny opowiedzieć się po stronie „Domu Harcerza”, gdyż ruszył drugi etap zbierania podpisów. Co udało się wywalczyć do tej pory? Mówi Sylwia Kowalska z organizacji Czas Mieszkańców.

Magdalena Olszta Bloch podkreśla, że władze miasta nie zwracają uwagi na głos mieszkańców.

Każdy kto wyraża chęć złożenia podpisu pod petycją dotyczącą domu harcerza będzie miał taką okazję do końca tygodnia.

Pomimo niepewnej przyszłości, w OPP „Dom Harcerza” trwa nabór na zajęcia na rok szkolny 2014/2015. Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie placówki http://www.domharcerza.torun.pl

Zdjęcie: Oficjalna strona wydarzenia AKCJA ZBIERANIA PODPISÓW pod UCHWAŁĄ ws. OPP „DOM HARCERZA” na Facebooku