W środę w Od Nowie poleje się krew

Wampiriada to największa w Polsce kampania promująca oddawanie krwi w środowisku akademickim. Organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa akcja z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Jest szansą, aby podzielić się z innymi tym, co najcenniejsze – krwią, która w wielu przypadkach jest jedynym ratunkiem.

W tym roku akcja będzie miała dwie odsłony. Jedna już była na Collegium Medicum, natomiast druga odbędzie się 21 maja w Toruniu, w klubie studenckim Od Nowa. – mówi jeden z organizatorów.

Każdy krwiodawca, który w środowy poranek stawi się na akcji zostanie obdarowany energetyczną paczką składającą się z czekolad. Krew będzie można oddać w Od Nowie od godz. 9.00 do 16.00.

Zdjęcie: Wampiriada UMK