25.04 – tematy reporterskie

Roztańczony Toruń, jubileusz lokalnego „Młodego Torunia” i…MAJÓWKA! – oto co czeka nas w najbliższym czasie. Reporterzy Radia Sfera na bieżąco relacjonują wydarzenia z naszego miasta.

Tytuł Najmilszego Miasta w Polsce znów do zdobycia

Plebiscyt Milki po raz drugi wyłoni najbardziej sympatyczną miejscowość. 25 kwietnia rusza głosowanie w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni. Wystarczy zarejestrować się, wybrać miasto i…gotowe! Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody.

Toruń pełen tańca

Dzień Tańca obchodzimy także w Toruniu. W sobotę 26 kwietnia na ulicach miasta zaroi się od kolorowo ubranych tancerzy. Swoje układy zaprezentują przedstawiciele lokalnych zespołów oraz uczniowie profesjonalnych szkół tańca. O szczegółach planowanych wydarzeń powiedzą Paweł Kossakowski i Katarzyna Lewandowska.

50 lat Młodego Torunia

Pół wieku w ciągłym tańcu. Działający przy Młodzieżowym Domu Kultury Zespół Pieśni i Tańca „Młody Toruń” obchodzi 50-lecie. Istniejący od 1 kwietnia 1964 roku działa aktywnie do dziś. Z okazji jubileuszu odbędzie się wiele imprez. Z Katarzyną Bilską, od lat związaną z zespołem, rozmawiał nasz reporter.

Majówka w Toruniu

Majowe obchody w Toruniu to ponad 90 różnorakich imprez które czekają na mieszkańców. Koncerty na Rynku Staromiejskim, piknik sportowy i parady – nawet najbardziej wybredni Torunianie znajdą coś dla siebie. O szczegóły i plan imprezy pytał nasz reporter.

Więcej w serwisach o godzinie 16:00, 18:00 i w magazynie informacyjnym “Zdziś” o godzinie 20:00.