04.04 – tematy reporterskie

Mechaniczni zapaśnicy, astronomiczne województwo kujawsko – pomorskie oraz przepis na zdrowie – to i znacznie więcej już dzisiaj w Radiu Sfera.

Gala Miss UMK 2014

Kto otrzyma tytuł „Najpiękniejszej studentki UMK”? O tym dowiemy się już dzisiaj! O godz. 18:00 w sali kinowej klubu „Od Nowa” jurorzy  wyłonią zwyciężczynię konkursu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Kujawsko-pomorskie liderem w astronomii

Do kujawsko-pomorskich astronomów należy aż 95 procent pomiarów z Polski. To zasługa obserwatorów z Astrobazy Kopernik. Obserwacje i liczenie gwiazd – w tym przodują pasjonaci z naszego województwa. Na ten temat nasz reporter rozmawia z Jerzym Rafalskim, pracownikiem toruńskiego Planetarium.

Sumo, minisumo i nanosumo

Prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli robotów. Już w sobotę na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej odbędzie się Turniej Robotów Copernicus Robots’ Tournament. To już druga odsłona tego wydarzenia. Na ringu zmierzą się maszyny skonstruowane przez studentów Automatyki i Robotyki oraz te wystawione przez hobbystów-amatorów. O szczegółach mówi Katarzyna Bożyk, organizatorka wydarzenia.

Człowiek UMK w Komitecie Polityki Naukowej

Prof. Tomasz Szlendak z Wydziału Humanistycznego powołany został do nowego składu Komitetu Polityki  Naukowej. Do jego głównych zadań należeć będzie udzielanie pomocy ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego przy opracowywaniu dokumentów i projektów.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Po zimowym letargu pora na powrót do formy. W końcu nie od dziś wiadomo, że zdrowie i dobre  samopoczucie idą w parze ze sprawnością i wytrzymałością. Sposób na kondycje po długiej przerwie zdradzimy już niebawem.

Więcej w serwisach o godzinie 16:00, 18:00 i w magazynie informacyjnym “Zdziś” o godzinie 20:00.