28.03 – tematy reporterskie

Humaniści na rynku pracy, nowości w ofercie edukacyjnej UMK i zmiana czasu na letni – to tylko niektóre tematy, które reporterzy Radia Sfera realizują w piątek.

Nowe kierunki już dostępne

UMK rozszerza ofertę edukacyjną. Zgodnie z decyzją senatu wprowadzony zostaje kolejny kierunek: doradztwo podatkowe. Praca socjalna zaś od przyszłego roku akademickiego będzie dostępna także w trybie niestacjonarnym. Tegoroczna lista zmian liczy już 15 pozycji. O szczegóły zapytaliśmy Marcina Czyżniewskiego, Rzecznika Prasowego UMK.

Jak to jest z resocjalizacją

Resocjalizacja – czy naprawdę działa? Opinię na ten temat od lat są podzielone. Naukowcy spierają się kto powinien być poddany procesowi, a kto nie. Okazuje się bowiem, że nawet wstępna selekcja to nie taki prosty wybór. Czym jest resocjalizacja i na czym dokładnie polega spróbują wyjaśnić uczestnicy dzisiejszej konferencji „Za kurtyną resocjalizacji. Droga do wolności”.

Humaniści a rynek pracy

Czy rynek pracy zdominowany jest przez „umysły ścisłe”? A może to humaniści są chętniej wybieranymi pracownikami? To tylko niektóre z zagadnień, jakie będą dziś poruszane na seminarium „Humanista na rynku pracy”. Organizatorem wydarzenia jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia. Opinie uczestników – w dzisiejszym materiale.

Zmiana z zimy na lato

W nocy z 29 na 30 marca śpimy o godzinę krócej. Dla większości zmiana czasu z zimowego na letni to zwyczajna procedura. Warto jednak zastanowić się czasem: „Po co to robimy?”. Coraz częściej słychać głosy, że zmiana czasu ma zdecydowanie więcej wad niż zalet. Czy to prawda? I czemu właściwie przestawiamy zegarki? – takie pytania nasz reporter zada dzisiaj napotkanym Torunianom.

Porozmawiajmy o przyrodzie

Wiosną każdego roku do Torunia przyjeżdża ponad 200 osób – studentów oraz doktorantów z całej Polski. Prezentują wyniki swoich badań, poszerzają wiedzę, poznają nowych ludzi. Właśnie taki cel mają Kopernikańskie Sympozja Studentów Nauk Przyrodniczych. Co ciekawego młodzi naukowcy przedstawią w tym roku? O tym już niebawem.

Więcej w serwisach o godzinie 16, 18 i w magazynie informacyjnym “Zdziś” o godzinie 20.