Warsztaty gitarowe z Wiesławem Kryszewskim i Leszkiem Cichońskim

W niedzielę 23.03.2014 w Hard Rock Pubie Pamela odbędą się warsztaty gitarowe, które poprowadzą: Wiesław Kryszewski oraz Leszek Cichoński. Start o godzinie 15.00. W trakcie warsztatów, oprócz kontynuacji tematów z poprzednich zajęć prowadzonych przez Wiesława Kryszewskiego i Janusza Niekrasza, możecie się spodziewać dużej dawki autorskiego programu nauki gry na gitarze Leszka Cichońskiego zawartego w jego podręcznikach 'Blues – Rock Guitar Workshop’ i 'Gitarowe ABC’.

Prowadzący warsztaty muzycy, poza ogromnymi umiejętnościami, posiadają bogate doświadczenie sceniczne, dzięki czemu zajęcia są różnorodne i bardzo interesujące. Równie ważna jak zdobyte umiejętności jest możliwość skonsultowania w prywatnej rozmowie problemów, z jakimi spotykają się młodzi gitarzyści. Dodatkowym elementem warsztatów będzie przygotowanie 3 utworów, które zainteresowani uczestnicy warsztatów gitarowych będą mogli wykonać na żywo następnego dnia wspólnie z Leszkiem Cichońskim w audycji muzycznej na antenie  Radia Sfera. Po warsztatach odbędzie się jam session, a o 20.00 solowy recital Leszka Cichońskiego, w którym zaprezentuje materiał ze swojej solowej płyty „Sobą gram”.

Leszek Cichoński – ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów). Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Kalifornii i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2012 roku zagrało razem ponad 7000 gitarzystów bijąc ponad trzykrotnie amerykański Rekord Guinnessa . Dwa ostatnie albumy Cichońskiego : CD + DVD „Cichoński -The Best of Studio and Live” i autorski „Sobą gram” były nominowane do nagrody Fryderyki 2009 i 2012.

Wiesław Kryszewski – Znakomity muzyk, gitarzysta, basista, aranżer, ale przede wszystkim doskonały pedagog . Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu w klasie gitary. Od ponad dwudziestu lat aktywnie koncertuje, współpracując ze znanymi muzykami polskiej sceny jazzowej, bluesowej i rockowej. Wykładowca na warsztatach, obok takich sław, jak Leszek Cichoński, Roman Puchowski, Wojciech Pilichowski, Grzegorz Nadolny, Zbigniew Lewandowski, Sławek Wierzcholski, czy Adam Wendt. Nadal współpracuje ze Sławkiem Wierzcholskim, tworząc aranżacje instrumentalne, między innymi do płyty z piosenkami dziecięcymi pt. ‘Korniki’, wydanej niedawno przez Polskie Radio, gdzie nagrał wszystkie partie gitar, gitary basowej, a nawet perkusji. Oprócz tego koncertuje i nagrywa z Nocną Zmianą Bluesa. Współzałożyciel toruńskiej grupy Open Blues, z którą nagrywa płyty oraz zagrał setki koncertów. Oprócz działalności muzycznej, od dwudziestu lat bez przerwy prowadzi zajęcia z zakresu nauki gry na gitarze klasycznej, elektrycznej a także na gitarze basowej pracując jako nauczyciel w toruńskich placówkach artystycznych.