Ścieżka zdrowia w klubie Od Nowa

Apteka, Dick4Dick i Brudne Dzieci Sida. Sanatorium jak się patrzy. Do wysłuchania w piątek, w klubie Od Nowa. Start, godzima 19.

Tym razem w sanatoryjną trasę z dobrą nowiną w Polskę jadą farmaceuci z Apteki, rehabilitanci z Dick4Dick oraz słynny doktor Patyczak ze swoją gitarą na czele Brudnych Dzieci Sida. Wszyscy będą reklamować swoje najnowsze specyfiki, dojdzie też pewnie do niekontrolowanych mieszanek wybuchowych.

Apteka

To jeden z najważniejszych polskich zespołu nurtu rockowo – alternatywnego. Sposób gry, przestrzenne brzmienie, celne teksty sprawiły że zespół na stałe zagościł na liście najpopularniejszych i najbardziej szanowanych grup na rodzimej scenie. Apteka wystąpiła jako headliner na największych polskich festiwalach. Odbyła trasę Apteka Witkacy Express odwiedzając Chorwację, Wielką Brytanię oraz Rosję. W latach osiemdziesiątych zagrała tez trzymiesięczną trasę po Rosji, Syberii, Kaukazie. Ma na koncie 8 płyt, z których większość przeszła do kanonu polskiej muzyki rockowej.

Dick4Dick

Powracają z piątym albumem zatytułowanym po prostu „5”. Po eksperymentalnym, elektronicznym „Who’s afraid of?” wydanym jako D4D, wracają też do pełnej nazwy, bardziej klasycznego instrumentarium i nieomal pierwotnego składu (za perkusją ponownie zasiadł Adam Hryniewicki). „5” jest do tej pory ich najbardziej dojrzałym albumem, dopracowanym kompozycyjnie i brzmieniowo, zróżnicowanym stylistycznie, ale zwartym w ramach poszczególnych utworów. Praca nad płytą zajęła ponad rok i znów w całości nagrana została w gdańskim studio Dickie Dreams należącym do zespołu. Tym razem Diki zrezygnowali z udziału gości i postawili na pierwotną energię podstawowego składu. Stylistycznie poruszają się pomiędzy alternatywnym rockiem, klasycznym disco, klubową elektroniką i popem. Dick4Dick tworzą teraz: Adam ” Great Adaggio” Hryniewicki, Michał „Bunio” Skrok, Krystian ” Goodboy Khris” Wołowski, Tomek „Baron Baye” Ziętek.

Brudne Dzieci Sida

Patyczak i jego gitara – trzy akordy darcie mordy. Brudne Dzieci Sida to kapela absolutnie wyjątkowa choćby dlatego, że w jej skład wchodzą jedynie Patyczak i gitara akustyczna. Skojarzenia z „krainą łagodności” są jednak całkiem chybione – pod hasłem „trzy akordy darcie mordy” kryje się bowiem energetyczny punk rock z prześmiewczym, kabaretowym zacięciem w tekstach. Patyczak wyśmiewa wszystko: od punkowych schematów po nowoczesne technologie, lecz najgłośniej potrafi śmiać się z… samego siebie. Koncertował w kameralnych klubach i na dużych festiwalach, na ulicach i na imprezach poetyckich, pod mostem i w teatrze, na punkowych skłotach i w galeriach sztuki. Każdy występ Brudnych Dzieci Sida to niepowtarzalny performance – Patyczak za każdym razem zaskakuje, bo nigdy nie gra dwóch takich samych koncertów.

Bilety: 20zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu