Profesor Duch z propozycją pracy w ministerstwie

Profesor Włodzisław Duch otrzymał propozycję objęcia stanowiska wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. Aktualnie jest Prorektorem ds. Badań Naukowych i Informatyzacji UMK.

Propozycja padła ze strony Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej. Radio Sfera uzyskało potwierdzenie o otrzymaniu nominacji od prof. Włodzisława Ducha.

„W czasie obrad okrągłego stołu pani minister zaproponowała mi współpracę na stanowisku wiceministra. Moja reakcja była taka, że za dużo rzeczy mam na głowie, żeby tak sobie po prostu zostawić i w związku z tym powiedziałem jej, że no tu mam laboratorium, tam mam katedrę, tutaj jestem prorektorem, tutaj mam magistrantów, doktorantów i całe życie i trudno mnie wyrwać z takiego środowiska. Więc raczej przestraszyłem się tego, co musiałbym zrobić, żeby móc objąć takie stanowisko. Ale pomyślałem parę dni, porozmawiałem z panem rektorem i pomyślałem, że skoro jest to tylko półtorej roku, bo tyle jest do wyborów, no to może się uda coś w tym czasie dobrego zrobić i trudno: porzucę wszystko i spróbuję.”

Profesor Włodzisław Duch miałby w rządzie odpowiadać za badania naukowe. Jak możemy przeczytać na jego stronie domowej: „Mając szerokie doświadczenie w wielu dziedzinach nauki oraz zrozumienie różnych kultur, Włodzisław Duch stara się łączyć różne społeczności naukowe”.

Zdjęcie: dydaktyka.fizyka.umk.pl

Posted in UMK